Blog

Zpráva ze světa

Jan Frodeno dokončil bláznivý triatlon z pohodlí domova ve Fastlane Pro

Německý triatlonista Jan Frodeno (38) a olympijský vítěz z roku 2008 se v současnosti nejvíce zaměřuje na závody dlouhého triatlonu IRONMAN, který se skládá z 3,8 km plavání, 180 km jízdy na kole a maratonského běhu. Frodeno, jenž třikrát ovládl nejprestižnější závod IRONMAN na havaji, ve středu 1. dubna oznámil, že kompletní délku závodu splní, aniž by opustil své bydliště.

Mysleli jste, že to byl aprílový vtípek? V žádném případě!

V sobotu 11. dubna Jan Frodeno dokončil IRONMANA a využil k tomu i jeden z našich produktů ENDLESS POOLS – Fastlane Pro. Závod zdolal z pohodlí domova v čase 8 hodin a 33 minut. 3,86 km v krátkém bazénu s protiproudem, 180 km na kole umístěném na válcích a maraton o délce 42,2 km na běhacím pásu.

To ale není vše! Závod byl celou dobu streamovaný na sociálních sítích a diváci mohli přispívat na podporu boje s koronavirem ve španělské Gironě, kde Frodeno žije.

Frodeno během závodu stačil vybrat 200 tisíc eur (5,4 milionu korun)!

„Začalo to jako nápad udělat něco, co by za jakýchkoli jiných okolností bylo naprosto sílené, a stal se z toho jeden z nejvíce emotivních dnů, které jsem během své sportovní kariéry zažil,“ prozradil 38letý německý reprezentant na instagramu.

Snažení živě přenášel na sociálních sítích a kilometry si krátil povídáním se slavnými krajany tenistou Borisem Beckerem, lyžařem Felixem Neureutherem či fotbalistou Mariem Götzem, připojil se i britský cyklista Chris Hoy.