Bazén s protiproudem Fastlane

Domácí bazén nebo alespoň zahradní bazének už dnes není jen záležitostí bohatých. Čím dál častěji si vlastní koupání v různých formách pořizují i ti průměrně vydělávající. Luxusní bazény s protiproudem Endless Pools, představující se na českém trhu vůbec poprvé, jsou unikátním systémem bazénů a technologií, které umožňují proměnit Váš bazén z pasivní zábavy na místo pro aktivní kondiční trénink, odpočinek, rehabilitaci i cvičení pro celou Vaší rodinu.
Na začátku všeho stál nápad co nejvěrohodněji simulovat proud řeky a realizovat jej doma na malém prostoru. Vznikl před více než půl stoletím v Arizoně, avšak reálné obrysy začal nabírat až koncem osmdesátých let, kdy byl na Kolumbijské univerzitě první bazén Endless Pools představen. Okamžitě zaznamenal úspěch, umožnil totiž plavat na minimálním prostoru, vlastně na jednom místě a přesto uplavat i několik kilometrů. Postupem času prošel technologickým vývojem a dnes nemá v oblasti bazénů s protiproudem konkurenci.

Unikátní vlastnosti Endless Pools – bazénu s protiproudem

Na bazénech s protiproudem Endless Pools jsou unikátní dvě vlastnosti. Díky použitým technologiím si opravdu zaplavete jako v rozprouděné řece, bez neustálého strhávání k jedné straně, jak je tomu u jiných podobných zařízení. Druhou výhodou je jejich variabilita. Samotné bazény, které dodáváme ve třech různých provedeních se vejdou i na minimální prostor Vaší zahrady nebo např. garáže. Hlavní výhodou je, že systém protiproudu zvaný Fastlane lze snadno umístit i do Vašeho stávajícího bazénu, nebo jej libovolně přemisťovat dle aktuální potřeby. Funguje jednoduše jako přídavné zařízení a byl vytvořen pro ty, kteří se rádi vracejí k tradičně koncipovanému bazénu, zároveň si však chtějí zaplavat a být v dobré kondici.

Udělejte z vašeho zahradního bazénu pomocí protiproudu nekonečnou řeku. Na Endless Pools jsou unikátní dvě vlastnosti. Díky použitým technologiím si opravdu zaplavete jako v rozprouděné řece, bez neustálého strhávání k jedné straně, jak je tomu u jiných podobných zařízení. Druhou výhodou je jejich variabilita. Endless Pools

Endless Pools

Náš charakteristický výrobek, bazén Original Endless Pools, je navržen tak, aby se vešel téměř všude, ať už ven nebo do vnitřních prostorů. Díky modulárnímu designu může být sestaven již v existujících vnitřních prostorách. Všechny díly bazénu Original Endless Pools projdou bez problémů dveřmi i po schodech. Modulární design také umožňuje různé velikosti bazénů, od 2,14m x 3,66m až po 3,05m x 4,88m při hloubce až 1,83m. Právě tato přizpůsobivost umožnila šestnácti tisícům zákazníků realizovat svůj sen a plavat doma v bazénu Original Endless Pool. S bazénem Original Endless Pool se rozhodujete pro estetiku.

Kromě standardní nabídky si zákazník může zvolit i individuální dokončení kolem bazénu a jeho obložení. Díky použití nadstandardního vinylového obležení uvnitř ocelových panelů se nemusíte obávat plísně. Velikost bazénu Original Endless Pools si můžete zvolit přesně dle Vašich požadavků. V případě dvoupohonných bazénů mohou plavat dva plavci současně. Bazén Elite Pool nabízí maximální rychlost plavání 100 metrů za minutu a pět vteřin a je výzvou i pro profesionály. Doporučují ho mnozí vrcholoví trenéři a profesionálové.

Swim Spa

Užijte si naplno pobyt venku na své zahradě s bazénem a lázněmi v jednom. Plavte, cvičte a hlavně kvalitněji využijte svůj volný čas strávený s rodinou a přáteli. Náš dokonale tvarovaný akrylátový bazén neboli SwimSpa se sedátky s terapeutickými tryskami, podvodním plovacím pásem a plaveckým proudem Endless Pools změní váš domov v oázu, s možností celoročního cvičení, relaxace a zábavy.

Bazén Endless Pools SwimSpa je k dispozici ve třech velikostech a vejde se prakticky kamkoli. Po dopravení na místo určení je bazén připraven k okamžitému připojení a může být umístěn na jakémkoli vhodném rovném povrchu. Vestavěné schody umožňují jednoduchý přístup a jsou praktické nejen v případě, že se rozhodnete bazén zapustit a postavit kolem něj např. terasu. K našim Swim Spa patří i dokonalá hydroterapie až na dvou ergonomicky tvarovaných sedátkách a vodní osvětlení.

Dálkovým ovládáním pak můžete zapínat a vypínat podvodní běhací pás nebo nastavovat volitelný protiproud Endless Pools. Stisknutím tlačítka přizpůsobíte rychlost proudu od tempa vhodného pro méně náročný plavecký styl prsa až po tempo 100 metrů za minutu a pět vteřin, které je výzvou i pro náročnější plavce.

Fastlane

Fastlane je protiproud, které se může namontovat do jakéhokoli zahradního bazénu, nově stavěného nebo již existujícího bez ohledu na tvar nebo velikost, a proměnit ho tak na Endless Pools. Zařízení Fastlane se ovládá dálkově, je zde možné plynule měnit rychlost až v padesáti stupních. Systém se jednoduše ovládá a používá bez ohledu na váš věk nebo plavecké schopnosti, ať už jste začátečník nebo olympijský závodník. Fastlane není určen jen pro plavání, ale i na aquaerobik, běhání ve vodě, rehabilitaci, terapii nebo pro rodinnou zábavu. Každého baví hrát si v proudu! Společnost Endless Pools nabízí dva různé modely proudu Fastlane – Deck Mount Fastlane a Wall Mount Fastlane. Oba modely jsou dostupné ve dvou barevných provedeních modré a stříbrné. Rozdíl spočívá pouze ve způsobu připevnění k bazénu.

Jak váš Endless Pools funguje?

Srdcem každého plavacího zařízení Endless Pool je malý, ale výkonný hydraulický vodní motor, který pohání vrtuli o průměru 40,6 cm, umístěný v přední části bazénu, uvnitř ochranného pouzdra. Vrtule vytlačí až 22 700 litrů vody za minutu přes mřížku, která vodu narovnává a uhlazuje. Výsledkem je proud podobný říčnímu, jehož rychlost, od pomalé až po závodní tempo, je možno přizpůsobit dálkovým ovladačem.

Plavecký proud Bazénu Endless Pools je mnohem silnější než proudy v tryskových bazénech. Tryskové bazény pumpují pouze několik litrů vody za minutu přes vysokotlakové trysky. Proud je pak otáčivý a i přes použití více trysek velmi úzký. Naopak všechny výrobky Endless Pools jsou vybaveny naším vlastním patentovaným systémem, který vytváří ideálně široký, hluboký, neotáčivý proud na plavání, jež je zároveň širší než vaše tělo a hlubší než plavecké tempo. Netvoří se v něm vlny ani bubliny, což je výborné jak pro samotné plavání, tak i pro cvičení a fyzioterapii. Výrazně předčí ostatní protiproudy. Využijte našeho testovacího centra!

Plavání: skvělý pohyb

Jen málo kondičního cvičení může soutěžit s plaváním a jeho přínosem pro kardiovaskulární systém a svaly kolem páteře. Plavání posiluje více svalových skupin najednou tak, jako téměř žádné jiné formy cvičení. Je to tedy jedna z nejefektivnějších činností. Při plavání spalujete tolik kalorií, jako při jiných aerobních sportech, a to bez rizika poranění svalů, kostí, šlach a kloubů, která jsou způsobena napínáním a neustálými nárazy. Plavání v bazénu Endless Pools je činnost, kterou si můžete vychutnávat celý rok.

Rehabilitace a terapie

Terapie ve vodě urychluje uzdravování. V bazénu mohou zranění lidé cvičit s větším rozsahem pohybu bez nebezpečí zranění nebo obnovení zranění starého. Samotná aktivita podporuje rychlejší pohyb krve v místě zranění, takže se poranění rychleji hojí. Tlak vody minimalizuje otoky. Vodní terapie v bazénu Endless Pools je přínosná pro lidi s chronickými bolestmi svalů nebo kloubů, artritidou, roztroušenou sklerózou a pacienty s ortopedickými disfunkcemi. Mnoho majitelů bazénu Endless Pools se po transplantaci kyčelního nebo kolenního kloubu uzdravilo mnohem rychleji díky bazénu, který měli doma.

Cvičení ve vodě

Nemusíte být plavec, abyste čerpali výhody z bazénu Endless Pools. Cvičení ve vodě je vhodné pro každý věk a nezáleží na schopnostech ani fyzických dispozicích. Pokud máte rádi konkrétní sport, můžete ve vodě trénovat pohyby s tímto sportem spojené. Například běžci mohou běhat, fotbalisté kopat a tenisté trénovat forehand a backhand s odporem vody. Je to skvělý způsob, jak zvětšit svou sílu!

Trénink

Bazén Endless Pools je pro trénující triatlonisty jedničkou mezi domácími bazény. Atleti mohou sledovat svůj plavecký záběr ve volitelném zrcadle na dně, které jim umožňuje opravit a zdokonalit techniku. Silný proud poskytuje optimální prostředí pro trénink. S bazénem Endless Pools si vytížení triatlonisté a náruživý plavci mohou užívat výhodu plavání doma, podle vlastního rozvrhu.

… a zábava

V bazénu Endless Pools může samozřejmě plavat celá rodina. Děti budou nadšené z plavání a hraní si v proudu…dokonce i psí domácí mazlíček se může v bazénu vykoupat. Endless Pools může pomoci vaší rodině zůstat fit a bavit se…společně.