Parní lázně

Novinku do wellness oblasti přináší společnost Spa & Wellness produktem HAMMAM.

HAMMAM

nebo-li turecké parní lázně, které dokonale uvolní Vaše dýchací cesty a celý Váš organismus. Příjemným doplněním bude jemná vůně aromaterapií. Maximální teplota je regulována do 60°C a standardní vlhkost 70 – 90%. Kabiny dodáváme na míru dle Vašich požadavků.

Parní lázeň – aroma:

Teplota cca 40 – 50° C.
Vlhkost vzduchu dosahuje 90 – 100 %.

Tělo se nezahřívá tak prudce jako při saunování. Účinek teplé parní lázně se zvyšuje, jestliže pára obohacena o vonnou esenci, čímž je zajištěno optimální prostředí pro efektivní léčbu potíží dýchacích cest a celkovou relaxaci.

Parní lázeň otevírá póry, pomáhá k uvolnění dýchacích cest, přispívá k regeneraci svalstva, zmírňuje celkovou únavu, příznivě ovlivňuje celkové prokrvení těla, jeho detoxikaci, blahodárně působí na klouby a dokáže ulevit od revmatických potíží. Parní lázeň je nejpříjemnější kombinovat s dalšími relaxačními aktivitami.

Solná lázeň

Teplota cca 30° C.
Vlhkost vzduchu dosahuje 45%.

Nízkoteplotní lázeň, kombinující teplo a roztok mořské soli, který je dávkován. Účinně působí na uvolnění a zlepšení činnosti dýchacích cest, hlavním účinkem je intenzivní prokrvení organismu a harmonizace jednotlivých orgánů v těle.

Caldárium

Teplota cca 37 – 45° C.
Vlhkost vzduchu dosahuje 35 – 100%.

Klasická pohodlná lázeň s vodní koupelí a vonnými esencemi s pozitivním účinkem na dýchací cesty. Teplo je rovnoměrně vyzařováno ze zdí a podlahy.

Tepidárium

Teplota 30 – 40° C.
Vlhkost vzduchu dosahuje 35 – 45%.

Nízkoteplotní parní lázeň tureckého typu slouží k mírnému a šetrnému prohřátí celého těla. Teplo je rovnoměrně vyzařováno ze zdí, podlahy a lavice. Pro organismus je povzbuzující a přitom obzvláště šetrná, bez extrémního zatížení krevního oběhu, ideální pro regeneraci. Vhodná i pro kardiaky a malé děti.

Laconium

Teplota cca 50 – 70° C.
Vlhkost vzduchu dosahuje 30 – 40%.

Vhodná pro lidi, kteří nemají rádi vysoké teploty v sauně. Během kúry dochází k uvolnění svalů a vylučování škodlivých toxických látek intenzivním pocením, vhodné pro detoxikaci organismu a regulace krevního tlaku.

Rassoul

Teplota dosahuje 34 – 40° C.
Vlhkost vzduchu 50 – 100%.

Na tělo se nanáší Marocký bahenní jíl. Tato procedura je spojená s prohřátím párou, používá na celkovou očistu těla a vlasů, má detoxikační efekt. Čistí a stahuje póry a vyživuje pleť. Pomáhá odvádět a odstraňovat toxiny z kůže.

Hammam

Teplota cca 50° C.
Vlhkost vzduchu dosahuje 90%.

Masér Vám provádí peeling speciální žínkou, která dokonale odstraňuje starou kůži. Uvolnění a relaxace nastane po závěrečné mýdlové masáži. Pobyt v hammamu uvolňuje svalstvo a zlepšuje krevní oběh.
Tradici tureckých lázní pocítíte na interiéru hammamu, který je obložen krásně zdobeným mozaikovým nebo kamenným obkladem, uprostřed místnosti se nalézá kamenný stůl s vyhřívanou deskou, na kterém bývá prováděna pěnová masáž.