• CZ

Čedičový nábytek

Čedičový nábytek the[BLACK]series

kombinuje severský design, nové materiály, estetiku a funkčnost, aby vytvořil krásné a jedinečné kusy nábytku vyrobeného z lávy.

Láva je známá také jako sopečný čedič. Je to hornina a má velmi dlouhou životnost. Čedič je uložen v horním plášti Země, dokud není vyhnán vulkanickými silami na povrch, abychom jej mohli sbírat. Jakmile jsou kameny roztaveny, stávají se tekutými a následně může být tato hmota zpracována a tvarována ručně.

Síla a flexibilita čediče poskytuje nekonečné možnosti v tvůrčím procesu. Nikdo jiný na světě nepracuje ve výrobě s lávou, která dodává jedinečnosti našich výrobků.

Vychutnejte si zvláštní a fascinující svět lávového nábytku.

Raimonds Cirulis je tvůrcem the[BLACK]series - prvního a jediného místa na světě, kde jsou čedičová vlákna transformována do designového nábytku. the[BLACK]series

Vulkanický původ

Čedičová láva je velice silná, teče pomalu a vytváří až 20km dlouhé lávové proudy. Když se rychle ochladí, její sítě tvoří ohromující šestihranné sloupce. Čedič je magmatická hornina zemského povrchu, tvoří prakticky celá dna oceánů a z velké části zemskou kůru.

Produkce

KAMENY

čedičové kameny extrahujeme v Bělorusku. Vzhledem k tomu, že 80% pozemských lávových kamenů tvoří čedič, je zdroj skvělý. Ale stejně jako ostatní pozemské suroviny se zužuje, protože pro výrobu je třeba zvolit přesně vhodný lávový kámen.

BAZALTOVÁ VLÁKNA

kameny se zahřívají až na 1450. stupňů Celsia. Tekutá hmota se následně lisuje tryskami, čímž získáváme dlouhá vlákna. Po ochlazení vláken začínáme vytvářet nábytek. Bio-pryskyřicí vážeme vlákna dohromady.

Ruční výroba

Unikátní tkací technika používaná při tvorbě produktů the[BLACK]series je extrémně náročná a v současné době nejsou k dispozici technologie, které by umožňovaly automatizovanou výrobu tohoto typu nábytku, což znamená, že každý kus je ručně vyrobený od začátku až dokonce. To umožňuje, aby se veškeré emoce a pocity tkalce staly součástí návrhu. Výsledkem je, že každý design je jedinečný, každý kus nábytku je jiný a každý vytkaný kus vzorně zpracován.

2010 Design Award – 3rd Prize (Lucky Whale)
2011 Design Award – 2nd Audience Choice Prize (LuckyWhale and Mono Table)
2011 Deco Design Award – 2nd Prize (Manu King)