The[BLACK]series

Poznejte kouzlo čedičového nábytku...

Čedičový nábytek the[BLACK]series

Čedičový nábytek the[BLACK]series kombinuje severský design, nové materiály, estetiku a funkčnost, aby vytvořil krásné a jedinečné kusy nábytku vyrobeného z lávy.

Láva je známá také jako sopečný čedič. Je to hornina a má velmi dlouhou životnost. Čedič je uložen v horním plášti Země, dokud není vyhnán vulkanickými silami na povrch, abychom jej mohli sbírat. Jakmile jsou kameny roztaveny, stávají se tekutými a následně může být tato hmota zpracována a tvarována ručně.

Zakladatelem tohoto krásného čedičového nábytku není nikdo jiný než návrhář Raimonds Cirulis. Síla a flexibilita čediče poskytuje nekonečné možnosti v tvůrčím procesu. Nikdo jiný na světě nepracuje ve výrobě s lávou, která dodává jedinečnosti našich výrobků.

The[Black]series je první a jediné místo na světě, kde jsou čedičová vlákna transformována do designového nábytku.

Raimonds Cirulis
Oceněný návrhář série [BLACK]

Vychutnejte si zvláštní a fascinující svět lávového nábytku

Mimořádné vlastnosti čedičového nábytku..

Žádná údržba

Nábytek nepotřebuje žádnou speciální údržbu

Pohlcuje zvuk

Čedičový materiál pohlcuje zvuk 4.4 decibelů

Odolnost

Materiál je odolný vůči chlóru a soli

Pohlcuje teplo

Proto se nemusíte bát slunečního svitu nebo ohně

Venkovní použití

Materiál je tak odolný, že ho můžete mít venku

Každý kus je originál! Ruční výroba od začátku až dokonce..

Unikátní tkací technika používaná při tvorbě produktů the[BLACK]series je extrémně náročná a v současné době nejsou k dispozici technologie, které by umožňovaly automatizovanou výrobu tohoto typu nábytku, což znamená, že každý kus je ručně vyrobený od začátku až dokonce.

To umožňuje, aby se veškeré emoce a pocity tkalce staly součástí návrhu. Výsledkem je, že každý design je jedinečný, každý kus nábytku je jiný a každý vytkaný kus vzorně zpracován.

Za tuto neskutečnou práci the[BLACK]series dostalo následující ocenění

2010 Design Award – 3rd Prize (Lucky Whale)
2011 Design Award – 2nd Audience Choice Prize (LuckyWhale and Mono Table)
2011 Deco Design Award – 2nd Prize (Manu King)

Vulkanický původ a jaká je produkce čediče..

Čedičová láva je velice silná, teče pomalu a vytváří až 20km dlouhé lávové proudy. Když se rychle ochladí, její sítě tvoří ohromující šestihranné sloupce.

Čedič je magmatická hornina zemského povrchu, tvoří prakticky celá dna oceánů a z velké části zemskou kůru. Čedič je uložen v horním plášti Země, dokud není vyhnán vulkanickými silami na povrch, abychom jej mohli sbírat. Jakmile jsou kameny roztaveny, stávají se tekutými a my je tak můžeme ručně zpracovat. Čedičové kameny extrahujeme v Bělorusku. Vzhledem k tomu, že 80% pozemských lávových kamenů tvoří čedič, je zdroj skvělý. Ale stejně jako ostatní pozemské suroviny se zužuje, protože pro výrobu je třeba zvolit přesně vhodný lávový kámen.

Kameny se zahřívají až na 1450. stupňů Celsia. Tekutá hmota se následně lisuje tryskami, čímž získáváme dlouhá vlákna. Po ochlazení vláken začínáme vytvářet nábytek. Bio-pryskyřicí vážeme vlákna dohromady.

Jsme oficiální dealer The [BLACK] Series!

Rádi by jste zjistili o produktech více informací? Zajímala by Vás výroba čedičového nábytku?
Jste tu správně! My jsme totiž jediný oficiální dealer v České a Slovenské Republice.