Luxusní domácí finské sauny na klíč

Pokud si přejete mít vlastní saunu, máte jasnou představu, ale zároveň málo času, tak právě pro Vás nabízíme realizaci luxusní domácí finské sauny na klíč. Přijedeme k Vám, abychom pečlivě zaměřili prostor, kde se má sauna nacházet. Poté Vám ve spolupráci se saunovým projektantem navrhneme přesně takovou saunu, která bude splňovat všechny Vaše požadavky a přání. Vyrobíme všechny komponenty a celou saunu včetně doplňků Vám dodáme na klíč. Vy se můžete věnovat svým věcem a pak si pouze užívat luxus, který Vám domácí finská sauna poskytne.

Finská sauna, infrakabina nebo saunový dům?

U nás si vybere opravdu každý. Splníme požadavky i toho nejnáročnějšího klienta. Rádi Vám poradíme při výběru dokonalé finské sauny do bytu či jiné alternativy. Záleží pouze na Vás a Vašich přáních.

Finská sauna

Teplota cca 90 – 120° C.
Vlhkost vzduchu dosahuje 5-10 %.

Naše společnost si klade za cíl dodávat zákazníkům co nejlepší sauny vyráběné přímo podle přání zákazníka. Dle Vašich představ dodáme saunu o potřebné velikosti, s dostatečným množstvím lehátek, vyrobenou za použití Vámi stanovených vhodných materiálů a vhodným designem, aby Vám sloužila a denně přinášela radost po desítky let. S tím souvisí i naše strategie poskytovat flexibilní služby a snažit se vyhovět všem požadavkům.

Soft sauna

Teplota cca 40 – 50° C.
Vlhkost vzduchu dosahuje 40-50 %.

Soft sauna nabízí nižší teplotu a vyšší vlhkost než v klasické Finské sauně. Je určena všem, kteří nemohou používat Finskou saunu ze zdravotních důvodů, ale i těm, kterým příliš vysoká teplota v sauně nevyhovuje. Nejlépe působí na kardiovaskulární systém a na horní dýchací cesty.

Kombinovaná sauna

Kombinace dvou různých technologií bývá vždy obtížná, a to platí ve všech možných oborech. Kombinace různých druhů saun je ideálním výsledkem na zakázku, jak pro domácnost, tak i pro veřejný provoz.

Sauny se vyznačují vysokou kvalitou materiálů a designem na světové úrovni, disponující těmi nejlepšími technologiemi. Takováto sauna dokáže poskytnout výjimečné vlastnosti klasické finské sauny s úžasnými výhodami infrakabin. Navíc je zde možnost přidání solné terapie.

Infrakabina

Teplota cca 40°C – 60°C.
Vlhkost vzduchu dosahuje 10 %.

Technologie saun na principu infračerveného záření je celkem nová. V infrakabině se nachází zdroj infračerveného záření, které neohřívá okolní vzduch, ale přímo předměty, které mu přijdou do cesty. Infrapanely umístěné v infrakabině fungují na stejném principu jako Slunce, které proniká atmosférou a zahřívá Zemi. Oproti klasické sauně nabízí infrasauna menší požadavky na spotřebu energie. Funguje také za nižších teplot, obvykle 30 – 50 °C a nedochází při jejím používání k nadprůměrnému pocení.

Saunový dům

Saunové domky jsou pro ty, kteří touží po sauně, ale uvnitř domu nemají tolik prostoru. Také se saunové domky doporučují klientům s dostatkem místa na zahradě.

K výrobě domků používáme kvalitní dřevo, dokonalou izolaci a využíváme pouze prověřené technologie. Způsob saunování závisí však jen na Vás – opět trváme na osobním přístupu při hledání optimálního řešení. Rozhodně se Váš pocit ze saunování zesílí pohledem z okna na zasněžený pahorek za zahradou nebo lesní zvěř toulající se u lesa. Stavba saunovacího domku určitě stojí za zvážení.

Kouřová sauna

Teplota cca 60°C – 70°C.
Vlhkost vzduchu dosahuje 20-30 %.

Jejím hlavním znakem je, že je uvnitř celá černá od sazí, protože při jejím vyhřívaní se kouř valí z kamen do místnosti. Jakmile je velká zásoba kamenů v kamnech zahřátá, přestane se topit, sauna se umyje od sazí a může se začít saunovat. Ačkoli saze špiní, jsou sterilní. Dnes se s takovou saunou můžete stále setkat, i když relativně vzácně. Nejvíce kouřových saun je ve Finsku.

Ruská báňa

Teplota cca 75° C.
Vlhkost vzduchu dosahuje 25 %.

Tělo se prohřívá postupně, odpadávají potíže s dechem a pálení kůže. Díky stále teplotě a velké vlhkosti je snesitelná širšímu okruhu klientů. Kvalifikovaná obsluha Ruské báně „bánšik“ Vám pomocí namočených větví (Břízy, dubu nebo ecualyptu) masíruje požadované partie, které se lépe prokrvují. Tyto masáže nebolí.