Luxury turnkey sauna

Saunas

Would you like to enjoy the sauna whenever you want? Let us design a luxury turnkey sauna. We will adapt to almost any space and create a unique design sauna for you exactly according to your wishes.

Saunas by Timo Nakariho

Our company offers luxury Finnish saunas, infra-cabins, sauna houses, and sauna accessories and saunas. We aim to supply our customers with the best saunas produced directly according to the customer’s wishes. According to your wishes, we will supply a sauna of the required size, with a sufficient number of loungers, made using suitable materials and suitable design to serve and bring you joy for decades every day. This is also related to our strategy to provide flexible services and strive to meet all requirements. Leave everything to us and we will be happy to prepare a perfect luxury sauna on a turnkey basis.

When building saunas, we place great emphasis on design. Together with traditional services, we offer our customers thorough and inspiring know-how. In addition to our own design ideas, we are constantly working with local interior designers and architects to ensure that your perfect house has the perfect sauna. Timo Nakari Generální ředitel

Showroom je opět otevřen! 

Od pondělí 27. dubna je náš showroom znovu otevřen a my tak můžeme fungovat v plném provozu.

Přesto Vás žádáme o dodržování těchto bodů a všech závazných vládních nařízení, kterými chráníme zdraví vaše i našich zaměstnanců.

- Nevstupujte do showroomu, pokud máte příznaky nachlazení nebo chřipky.
- Prosíme o dodržování správných rozestupů min. 2 metry.
- Noste roušku či respirátor, pokud máte k dispozici, případně šátek přes ústa.
- Pokuste se vyhnout dotýkání vybavení na showroomu.

Děkujeme za respektování těchto podmínek, které nám umožní pomalu se vracet k normálnímu provozu. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Váš team Spa & Wellness s.r.o.