Blog

Spa & Wellness

Jaká je ideální teplota ve vířivce?

Pokud si vyberete jednu z našich vířivých van, nekupujete jen vířivku, ale dlouhodobě investujete do svého zdraví, vitality a pohody. Jako každé jiné fitness vybavení, bude i vaše vířivka poskytovat maximální užitek, když jí budete pravidelně využívat. Pokud je vždy připravena a nastavena na správnou teplotu, stane se vaše vířivka nedílnou součástí vašeho každodenního života.

Stanovení ideální teploty je klíčem k maximálnímu využití vířivky. Je třeba vzít v úvahu několik proměnných. Abychom se ujistili, že máte všechny informace a fakta, shromáždili jsme několik běžných otázek na které se majitelé vířivých van často ptali a přinášíme vám  na ně odpovědi našich odborníků:

Jaká ideální teplota by měla být ve vířivé vaně?

I když se ideální teplota vířivky může lišit u každého trochu jinak a závisí na faktorech, jako je věk, zdravotní stav a osobní preference, tak je třeba mít na paměti několik doporučených pokynů:

 • U dospělé osoby nastavte na teplotu 40 stupňů Celsia nebo nižší
  Komise US Consumer Product Safety zjistila, že teploty nad 40° Celsia jsou nebezpečné i pro dospělé, protože mohou vést k úžehu. Pro pohodlné koupání nastaví většina majitelů svou vířivku mezi 37,5° – 39° Celsia. Zdravá dospělá osoba bez zdravotních problémů se může při těchto teplotách bezpečně máčet po dobu dvaceti minut.
 • Začněte s nižší teplotou a poté postupně zvyšujte
  Nastavte ovládací prvky vířivky na 36° nebo 37° a při koupání postupně zvyšujte teplotu, dokud si nebudete moci užít osvěžující koupel s masáží bez pocitu přehřátí. Pokud máte po několika minutách nutkání koupel ukončit a pocitově je vám mdlo, je to známka toho, že vaše teplota vody je příliš vysoká a není pro vás ideální.
 • Zvažte preference každého ve vaně
  Při koupeli s přáteli nebo členy rodiny zvažte věk a zdravotní stav každého člena ve vířivce. Poté nastavte teplotu tak, která je vhodná pro všechny členy skupiny.

Jak dlouho bude trvat, než se vířivka vyhřeje na správnou teplotu?

Po prvním napuštění vířivky vyčkejte 18 až 24 hodin, než voda dosáhne teploty 38°.

Po dokončení počátečního nastavení a před každodenním užívání vířivky se nejdříve ujistěte, že je vaše vířivka vždy připravena poskytovat maximální hydroterapii. Chcete-li tak učinit, jednoduše nastavte svou vířivku na vaši ideální teplotu, zavřete a nechte termostat nastavený na tuto úroveň. Vířivé vany jsou vybaveny izolací, kryty přizpůsobenými na míru a energeticky účinnými oběhovými čerpadly, které spolupracují na udržování stále teploty při zachování energie.

O kolik se zvýší mé náklady při využívání vířivky?

Náklady na služby se liší v závislosti na modelu a používání, ale můžete si být jisti, že je vaše vířivka postavena tak, aby byla energeticky efektivní. Všechny modely jsou totiž certifikovány podle požadavků CEC (Kalifornská energetická komise). Kalifornie stanovuje standard pro energeticky úsporné vířivky. Vaše vířivka je navržena tak, aby udržovala nízké provozní náklady bez ohledu na to, kde bydlíte a v jakém ročním období jí používáte.

Kdy mám změnit nastavení teploty?

Přestože se pro pohodlí, energetickou účinnost a životnost vaší vířivky doporučuje přístup „jednou nastav a nechte to být“, tak zde je několik okamžiků, kdy byste měli zvážit snížení teploty vody o několik stupňů:

 • Když cvičíte ve vířivce – děláte strečink nebo jógu
 • Když je venkovní teplota vysoká, nebo pokud jste sami přehřátí cvičením nebo nemocí
 • Pokud budou ve vaně další, kteří vyžadují nižší teplotu

Jaká teplota je nejlepší pro hydroterapii, pro úlevu od artritidy?

Relaxace v horké vaně je pro vás opravdu dobré! Teplota vaší horké vany zlepšuje průtok krve a může pomoci zlepšit pružnost kloubů a poskytnout úlevu od bolesti s artritidou. Pro úlevu od artritidy jsou dokonce doporučeny úseky vířivky a vodní cvičení. Tyto výhody můžete zažít při relativně nízkých teplotách – proto spusťte vířivku na přibližně 38° a zvyšte ji tak, aby vyhovovala vaší úrovni pohodlí.

Mohu svou vířivku použít k ochlazení?

Pokud nastavíte teplotu pod průměrnou tělesnou teplotu, vaše vířivka bude v teplých letních měsících oblíbeným hangoutem. Protože vaše vířivka je navržena tak, aby udržovala teplo, když je zakrytá – proto je třeba nechat kryt otevřený, aby teplota klesla na nižší teplotu. Teplotu vody můžete také rychle snížit pomocí systému, jako je CoolZone. CoolZone umožňuje přátelům a rodině během dne se ochladit a poté rychle ohřeje vodu na vaši ideální teplotu.

 

S vířivkou na zahradě si můžete užít každodenní rutinu koupání, která vám pomůže dobít baterky, být svěží a plný energie!

Pokud jste již majitelem vířivé vany Hot Spring, podívejte se do příručky, kde najdete další informace o tom, jak najít správnou teplotu. Pokud jste ji už našli, přejeme příjemné chvíle strávené ve viřivce. Pokud teprve uvažujete o koupi, je tu pro vás připraven tým profesionálních poradců, kteří čekají až zavoláte nebo napíšete. Rádi poradíme se všemi dotazy. Jste stále na pochybách? Domluvte si s námi schůzku pro využití našeho testovacího centra na pražském showroomu Kodaňská 1509/73 – Praha 10. Můžete tak zkusit plavecký bazén, Swim Spa nebo vířivou vanu. K dispozici máme také infrasaunu a parní kabinu.