array(1) { ["_icl_current_language"]=> string(2) "cs" }
Tahle webová stránka využíva soubory cookie na zlepšení užívatelské zkušenosti a zabezpečení svého efektivního fungovaní. Prohlížením těchto webových stránek souhlasíte s používáním cookies.
Informace
Blog > Prohřívání organismu svědčí tělu i duši

Prohřívání organismu svědčí tělu i duši

6.5.2014

O pozitivech saunování toho už bylo napsáno hodně, i to, co není pravda. Faktem je, prohřívání organismu svědčí tělu i duši, zvlášť nyní v období častého střídání teplot. Infrakabina, někdy označována zavádějícím pojmem infrasauna, funguje podobně jen zdánlivě. V čem je tedy rozdíl?

Sauna na imunitu

Saunou lze v pravém smyslu nazývat vlastně jen kompletní systém v podobě saunové kabiny, kde dochází prostřednictvím horkého vzduchu k prohřívání organismu, a ochlazovací části tvořené bazénkem se studenou vodou či sprchou a odpočívárnou. Dle stupně vlhkosti se saunové kabiny dále různě dělí (parní, finská, švédská), ale základem jejich používání je vždy prudké prohřátí celého organismu při teplotách mezi 60 až 110 ˚C a jeho následné ochlazení, což mimo jiné výrazně podporuje naši imunitu.

Infrakabina k regeneraci

Naopak při pobytu v infrakabině, připomínající svými rozměry větší skříň, dochází k ohřívání při teplotách kolem 50˚C a zdroj tepla v podobě infrazářiče působí jen na část povrchu těla (kůže) a častěji než u sauny bývá doplňován aroma a světelnou terapií podporující spíše regeneraci a psychické uvolnění. Její účinky oceníte například při náročném fyzickém tréninku či rekonvalescenci.

Hluboký nádech v parních lázních

Zvláštní kapitolou jsou parní boxy označované také jako turecké lázně. Jsou vlastně něco mezi saunou a infrakabinou. Maximální teplota je zde regulována do 60°C a standardní vlhkost se pohybuje mezi 70 – 90%. Ideálním doplňkem je bylinná aromaterapie, která spolu s vlhkým horkým vzduchem dokonale uvolní dýchací cesty a pomáhá k uvolnění celého organismu.

Relax v každém případě

Ať už se rozhodnete pořídit saunu nebo dáte ze zdravotních či prostorových omezení přednost odpočinku v infrakabině či parním lázním, všechny varianty jsou jedinečným pomocníkem při odbourávání stresu a napětí, které s sebou často nesou další zdravotní neduhy. Váháte-li, kterou z možností zvolit, zkonzultujte vaše představy a očekávání s odborníky. V showroomu společnosti Spa & Wellness působící na evropském trhu v oblasti domácího wellness již dlouhá léta, vám poradí a navrhnou řešení právě pro vás. Jak by se Vám zamlouvala třeba exkluzivní panoramatická venkovní sauna Luxury Outside přímo ve vaší zahradě, sauna postavená na míru, nebo dáte přednost lehkému odpočinku v soukromí vlastní infrakabiny? Belgická exkluzivní značka Alpha Industries nabízí řešení na míru pro každého.

V showroomu Spa & Wellness najdete kompletní domácí wellness program, můžete si vybrat ze široké nabídky třeba jedinečnou vířivou vanu amerického výrobce Artesian Spas a řadu dalších příslušenství.

contact Kodaňská 1509/73
Praha 10, PSČ 101 00
contact office@virivkysauny.cz
+420 775 508 657
Back to top