array(1) { ["_icl_current_language"]=> string(2) "cs" }
Tahle webová stránka využíva soubory cookie na zlepšení užívatelské zkušenosti a zabezpečení svého efektivního fungovaní. Prohlížením těchto webových stránek souhlasíte s používáním cookies.
Informace
Maffam Maffam

Maffam

Před vytvořením námi jedinečného MAFFAM FREEFORM tkaného nábytku měl čedič již překvapivě dlouhý život. Zpočátku horký a pulzující čedič se nachází v zemskémsvrchním plášti, dokud není podroben vulkanickými silami atím tlačený k povrchu Země.

Raimonds Cirulis je tvůrcem dílny MAFFAM FREEFORM -první a jediné pracoviště na světě, kde jsou čedičové vlákna transformována do designového nábytku.
Maffam
Vulkanický původ

Vulkanický původ

Čedičová láva je velice silná,  teče pomalu a vytváří až 20km dlouhé lávové proudy . Když se rychle ochladí, její mobilní sítě tvoří ohromující šestihranné sloupce. Čedič je magmatická hornina zemského povrchu, tvoří prakticky celé dna oceánů a z velké části zemskou kůru.

Jiné planety

Čedičové horniny jsou pozorovatelné pouhým okem již od pradávna. Lidé si původně mysleli, že se jedná podobně jako na Zemi o oblasti, kde se vyskytuje voda, a proto je pojmenovali měsíční “ moře”. Pozdější průzkumy tuto chybnou teorii vyvrátily.

Čedič se už po tisíciletí používá jako stavební kámen. Novodobévyužití našel ve 20. století s rozvojem technologií. Taví se přiteplotách kolem 1300 °C. Čedičová tavenina se dá takérozvláknit, čímž vznikají vysoce pevná a ohebná vlákna, kterápředčí svými fyzikálními, mechanickými a chemickýmivlastnostmi vlákna skleněná i azbestová. Tkaniny z čedičovýchvláken se používají v leteckém průmyslu. Tato vlákna jsouzpracovávána při výrobě vysokopevnostních, tepelně odolnýchHi-Tech šňůr a sítí.

Raimonds Cirulis je tvůrcem dílny MAFFAM FREEFORM – první a jediné pracoviště na světě, kde jsou čedičové vlákna transformována do designového nábytku.

Jiné planety
Ruční výroba

Ruční výroba

Unikátní tkací technika používaná při tvorbě produktů MAFFAM FREEFORM je extrémně náročná a v současnédobě nejsou k dispozici technologie, které by umožňovaly automatizovanou výrobu tohoto typu nábytku, cožznamená, že každý kus je ručně vyrobený od začátku až dokonce. To umožňuje, aby veškeré emoce a pocity tkalcestaly součástí návrhu. Výsledkem je, že každý design jejedinečný, každý kus nábytku je jiný a každý vytkaný vzorně reprodukovatelný.

2010 Design Award – 3rd Prize (Lucky Whale)
2011 Design Award – 2nd Audience Choice Prize (LuckyWhale and Mono Table)
2011 Deco Design Award – 2nd Prize (Manu King)