array(1) { ["_icl_current_language"]=> string(2) "cs" }
Tahle webová stránka využíva soubory cookie na zlepšení užívatelské zkušenosti a zabezpečení svého efektivního fungovaní. Prohlížením těchto webových stránek souhlasíte s používáním cookies.
Informace
Blog > Bazény vs vířivky

Bazény vs vířivky

17.8.2014

Češi se rádi koupou ve vlastním. Podle posledních statistik patříme v porovnání s okolními zeměmi k lídrům v počtu zahradních bazénů v poměru k množství rodinných domů. Při rozhodování o jejich koupi stojíme před řadou otázek, ta zásadní z nich je, zda zvolit klasický bazén či domácí wellness vířivku.

Pořízení kvalitního bazénu představuje bezesporu velkou investici a nemalé náklady jsou spojeny také s jeho provozem. Je proto třeba, kromě požadavků na velikost, design a vybavení, myslet také na jeho vhodné umístění, energetickou a údržbovou náročnost. Radost a užitek z koupání v obřím domácím bazénu může totiž rychle zkazit účet za spotřebu vody či čas strávený při jeho čištění.

Bazény vs vířivky 1
Bazény vs vířivky 2

Vířivé vany, respektive tzv. SwimSPA, které mají největší tradici výroby i užívání ve Spojených státech amerických, dnes dokážou nabídnout stejný komfort jako klasické bazény a přitom mají řadu dalších výhod, díky kterým se staly v poslední době trendem i u nás. Vedle snadnější instalace a menších nároků na prostor jsou to hlavně nesrovnatelně nižší provozní náklady a snadná údržba, které jsou vždy závislé na použitých technologiích a materiálech. Moderní vířivky nabízí možnost celoročního provozu bez nutnosti nákladného zastřešení, řadu tréninkových programů s využitím plynule regulovatelného protiproudu pro zvýšení vaší kondice či takové vychytávky, jako je možnost řízení hydromasážních funkcí dle individuálních potřeb nebo audiosystém s reproduktory na hladině vody.

Na našem trhu se nabízí celá škála vířivých van od těch špičkových až po velmi nekvalitní, jejichž pochybný původ, (ne)kvalita provedení a náklady na provoz rozhodně nepřinesou jejich majiteli kýžený užitek. Při výběru a nákupu vašeho domácího wellness proto vždy chtějte vědět:

· Kolik činní prokazatelné náklady na celoroční provoz.
· Disponuje-li konkrétní model programy pro optimalizaci provozu.
· Z čeho jsou vyrobeny, jaký je původ a životnost použitých materiálů.
· V jakém rozsahu funguje poskytovaný servis.
· Jakými certifikáty a osvědčeními může prodejce deklarované skutečnosti doložit.

contact Kodaňská 1509/73
Praha 10, PSČ 101 00
contact office@virivkysauny.cz
+420 775 508 657
Back to top